علاقمندان وبلاک ستاره بامیان

۱۳۹۰ مرداد ۱۱, سه‌شنبه

تداوی رایگان مریضان در هرات به مناسبت ماه مبارک رمضان

مداوای رایگان بیماران در هرات به مناسبت ماه رمضان

به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان، تمام مراکز بهداشتی و درمانی و کلینیک‌های خصوصی در هرات، اقدام به مداوای رایگان بیماران در این شهر کردند.
این برنامه، به درخواست مرکز حمایت از خبرنگاران، که نهادی متشکل از خبرنگاران فعال در هرات است، صورت گرفته است.
اجرا کنندگان این برنامه که از آن با نام "ضیافت شفا" یاد می‌کنند، می‌گویند اتحادیه دوا فروشان هرات نیز، داروی مورد نیاز این برنامه به ارزش مجموع پنجاه هزار دلار را در اختیار چند کلینیک خصوصی گذاشته تا به صورت رایگان بین بیماران توزیع شود.
مرکز حمایت از خبرنگاران در هرات می‌گوید این برنامه به منظور ترویج فرهنگ خدمت و کمک رسانی به مردم اجرا شده است.
وهاب صدیقی، منشی مرکز حمایت از خبرنگاران در هرات می گوید: "خبرنگاران غرب افغانستان با این کار ثابت کردند که تنها به اطلاع رسانی اکتفا نکرده و فرهنگ سازی نیز می پردازند."
بر اساس این برنامه که از صبح امروز (دوشنبه ۱ آگست) آغاز شده، حدود سی کلینیک خصوصی در نقاط مختلف شهر هرات اقدام به مداوای رایگان بیماران کرده‌اند.
این برنامه تا شام امروز ادامه خواهد داشت و افزون بر کلینیک های خصوصی، تمام دکتران در معاینه خانه ها (مطب ها) خود نیز به معاینه و مداوای رایگان بیماران خواهند پرداخت.
این برنامه با استقبال مسئولان صحی، دکتران و مردم هرات مواجه شده است.
دکتر نثار احمد مصدق، رییس اتحادیه دکترن و کارکنان صحی هرات می گوید دکتران و دیگر دست اندرکاران عرصه خدمات صحی در آینده نیز از چنین برنامه هایی استقبال خواهند کرد.
مرکز حمایت از خبرنگاران هرات، چندی پیش نیز برنامه دیگری را با عنوان "رسانه، شهروند و محیط زیست " در این شهر برگزار کرده بود.
در این برنامه، خبرنگاران رسانه های محلی، ملی و بین المللی فعال در هرات، با همکاری شهرداری هرات و اداره حفاظت از محیط زیست این ولایت، اقدام به راه اندازی حشر عمومی برای پاک کاری و نظافت شهر کرده بودند.
این مرکز می‌گوید در آینده نیز از ظرفیت ها و توانایی های رسانه ها به منظور رشد و پیشرفت جامعه در تمام زمینه های اجتماعی و فرهنگی استفاده خواهد کرد 

هیچ نظری موجود نیست: